horror dla dzieci książka z dziewczynką na okładce, wokół zombiaki, wampir, klimat postapo

Izarowscy: Apokalipka czyli Julka Dziwadełko i przygody z potworami

to niesamowita opowieść postapo o zaradnej siedmiolatce, która wie jak uratować świat od opanowujących go potworów. Złe domy, zombiaki, wampirzyska, baba jaga, zginozaury, to tylko niektóre istoty, które spotka na drodze Julka. Dobra zabawa przepełniona świetnym humorem i wartką akcją – gwarantowana! Do czytania zapraszają autorzy. Anastazja (6 lat w momencie pisania), Maksym (3 lata w momencie pisania) oraz ich tata Łukasz (dużo starszy). Jeśli lubisz straszne bajki czy lekkie horrory dla dzieci – Apokalipka jest dla Ciebie.

poczytaj sobie posłuchaj z dzieckiem

kreatura, dziwne stworzenie, śmieszny horror

Postapo czy horror dla dzieci

Akcja Apokalipki toczy się w świecie, który jest dość postapokaliptyczny. W sumie nie da się inaczej opisać krainy, w której zniknęły wszystkie dobre domy i zwyczajni ludzi, a ich miejsce zajęły potwory. Spokojnie, nasze kreatury to w większości przymilne potwory z bajek. Na przykład pan Zbyszek – wampir w czerwonych kaloszach, który obraża się na główną bohaterkę (obrazek – jak wygląda wampir). Czy baba jaga, która jest sympatyczną Panią zielarką ratującą zagubione potwory, a jej domek na kurzej łapce… cóż. Nasza babajaga nie ma domku na kurzej łapce. 🙂

Inne straszne potwory

Jak na straszne bajki przystało, tak w Apokalipce są też dinozaury, które zamiast opowiadać nudnawe historie w stylu: kiedy żyły dinozaury, po prostu połykają Julkę. Naturalnie powoduje to, że nasza bohaterka nie jest ich wielbicielką. No i oczywiście mamy zombie! I znowu wypada uspokoić, bo nasze kreatury to w rzeczywistości zupełnie niegroźne zombiaki. Szczególnie jeden z nich – mały zombie-krasnoludek Zombik, który niczym prosiaczek z Kubusia Puchatka boi się wszystkiego, a szczególnie… potworów. To bardzo słodka kreatura.

Zuzia

W naszej opowieści, głównej bohaterce Julce towarzyszy Zuzia, lalka która choć nie mówi zbyt wiele (tylko szepce Julce dobre rady na ucho), jest jej najlepszą przyjaciółką. Jest także sumieniem moralnym, w sytuacjach gdy Julka wpada na swoje szalone pomysły. Z drugiej strony ta bardzo nietypowa lalka bywa czasem niesforna. Zuzia jednak nawet w takich sytuacjach okazuje się mieć grację godną damy.

Poznaj nas

Chcesz nas poznać? Świetnie. Na początek nasz film promocyjny do Izarowscy: Apokalipka, który przygotowaliśmy na PolakPotrafi.pl

Parę mediów też o nas wspomniało.

pająk wije sieć, potwór, apokalipka, śmieszny stwór

 

Tylko teraz: audiobook + ebook + malowanki do druku

za jedyne 19,99 PLN!

Zabierz mnie na stronę zakupu zestawu, plissss

 

Książki dla dzieci 7-8 lat?

Choć pozornie może wydawać się, że Apokalipka to horror dla dzieci (i zapewne ma niektóre cechy horroru – np. to że w książce toczy się walka z potworami i pojawiają się fantazyjne istoty), jednak nie różni się ona tak bardzo od innych bajek, w których są przecież rycerze, smoki, mówiące zwierzęta czy duchy itp. Apokalipka to bardziej opowieść w stylu książki fantasy dla dzieci. Opowieść, w której podstawowym celem głównej bohaterki – Julki jest ratowania świata od potworów i nieudanego początku roku szkolnego. Bo Julka bardzo chce iść wreszcie do szkoły – podobnie jak aktualnie większość pierwszaków, a tu te potworne zarazki – prawie jak postapo. Właśnie dlatego i z powodu licznych (pozytywnych) opinii małoletnich czytelników uważamy, że Apokalipka to świetna kandydatka do książki dla dzieci 7-8 lat.

dziwny stwór - chodząca ręka

miejsca, w których była apokalipka, radio eska, dzień dobry tvn, radio złote przeboje, polskie radio lublin, trójka polskie radio

Nieplanowana książka

Co by nie mówić o Apokalipce, jest to nieplanowana książka. Jej pomysł powstał zupełnie przypadkiem, kiedy tata Łukasz prowadził zajęcia dla dzieci, a konkretnie zajęcia dla przedszkolaków. Poza sporą grupką dzieci, w spotkaniu uczestniczyła także 6 letnia dziewczynka – Anastazja, córka taty Łukasza. W ramach zajęć tata Łukasz opowiadał o tym jak powstają książki i kto może zostać pisarzem. Okazało się to być wystarczającą iskrą do powstania Apokalipki. Gdy zajęcia w przedszkolu dobiegły końca, rodzinka udała się na weekend do dziadków, gdzie Anastazja zaczęła opowiadać, a tata Łukasz nagrywać. Przez ponad 40 minut tata słuchał opowieści córki, zadawał pytania i dalej słuchał i słuchał. Opowieść z każdym słowem stawała się ciekawsza i coraz bardziej wciągająca, aż pod koniec spotkania zakończyła się niewiarygodnym finałem.

 

Hmmm…

Im dłużej czytam, tym bardziej chcę ten zestaw. Tylko szybko rzucę okiem.

Szybki rzut okiem na zestaw za 19,99 PLN

 

Najmłodsza pisarka

 

Czy pisarka? To może zbyt wielkie słowo, ale na pewno autorka. Tak właśnie osoba, która wymyśliła zarys fabularny całej opowieści – Anastazja Izarowska, siostra brata Maksyma, który dorzucił do książki całe mnóstw soczystych tekstów (idealnie dopasowanych do książki) – wspólnie z tatą Łukaszem stali się współautorami Apokalipki. Książki, która opowiada o losach Julki Dziwadełko i jej rodzinki (tak, są tam też inne Dziwadełka), mierzących się ze światem, w którym nastąpiła postapokalipsa. Anastazja – 6 lat, Maksym – 3 lata i tata dużo starszy. Na zdjęciu jest także mama, bez której całe przedsięwzięcie by się pewnie nie udało.

anastazja, maksym, monika, łukasz, najmłodsza pisarka w dzień dobry tvn

Reszta zespołu

Udział w tworzeniu Apokalipki, mieli także inni twórcy.

Asia Jedlińska – ilustratorka, dzięki której okładka książki nabrała życia (choć Projekt okładki książki pochodził od Anastazji, to Asia nadała mu profesjonalnego szlifu).

Aleksandra Jędrzejewska – ilustratorka, która nadał życie wnętrzu całej opowieści. To dzięki jej talentowi wewnątrz publikacji pojawiają się zdumiewające rysunki. A jeśli lubisz kolorowanki, potwory i chcesz dać swojej pociesze ciekawe zajęcie – na pewno spodobają Ci się nasze malowanki. To właśnie fantazyjne ilustracje Oli spowodowały, że Apokalipka wydaje się być niczym horror dla dzieci.

Monika Mikołajewicz – redaktorka i korektorka o jastrzębim wzroku i mistrzowskim opanowaniu języka.

Mateusz Cholewiński z córką – mistrzowie składu publikacji, dopracowali ją w każdym szczególe. Znawcy postapo uwielbiający straszne bajki.

Jak się bawimy na spotkaniach

Zapraszamy do czytania i słuchania

Jeśli lubisz straszne bajki czy straszne historie dla dzieci, które jednocześnie są pełne humoru i dobrej zabawy (oraz nadające się do kategorii książki dla dzieci 6 lat, 7 lat, 8, 9 i więcej), koniecznie poznaj Apokalipkę.

Czy można uznać ją za horror dla dzieci? Przekonaj się samemu. Apokalipkę nie tylko poczytasz, ale także posłuchasz, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie i dziecka specjalny Audiobook dla dzieci nagrany przez tatę Łukasza. Możesz sprawdzić czy spodoba Ci się nasze dzieło – pliki są w formacie mp3 (darmowe ok. 40 minut nagrań z początku książki). Wystarczy kliknąć w przycisk powyżej (gdzieś na szczycie strony) i już masz Apokalipkę w formie czytanej bajki do pobrania za darmo.

Mamy nadzieję, że opowieść Anastazji spisana piórem taty okaże się na tyle wciągająca, że pochłonie Ciebie i dziecko na kilka godzin. Ale ostrzegamy, jest to historia tylko dla odważnych dzieciaków i dzielnych dorosłych (najlepiej wielbicieli postapo). Według pierwszych odbiorców dla czytelników w wieku 6+.

 

To pewne!

Ten zestaw musi być mój…

Kupuję zestaw za 19,99 PLN