'
PogwarZapowiedź

Pogwar: Tom 1 – zapowiedź 2019

obyczajowa powieść grozy

Gotów na Pogwar?

“Zofia Więckowska zawsze uciekała od odpowiedzialności. Wszystkie życiowe decyzje podejmowali za nią inni. Do czasu, aż jej synek po wypadku zapadł w śpiączkę. Dopiero wtedy podjęła pierwszą decyzję w swoim życiu.

Wracam z emigracji!

Mimo długów, kpin teściowej i braku wiary w siebie wróciła by walczyć o życie synka! A potem okazało się, że jej chłopiec jest nie tylko w śpiączce, ale także kąsany śmiertelną chorobą, przez którą niedługo zgnije od środka. Co jeszcze mogło potoczyć się źle?

Bardzo dużo!
Poznaj losy Zofii i jej syna Eryka! Odkryj przerażające tajemnice zapomnianej wioski obok Hrubieszowa! Posmakuj horroru i szaleństwa przekraczających granice absurdu!

Wkrocz do świata mrocznej powieści grozy!”

Historia powstania

Kiedy to wszystko się zaczęło?

Ponad rok temu w sierpniu 2018 po raz pierwszy udałem się do auta, aby zasiąść przy klawiaturze i napisać parę słów. W ciągu półtora miesiąca wyrzuciłem z siebie tę książkę. Nie było łatwo, bo czasem na pisaniu schodziło mi nawet kilka godzin (każdego dnia), ale udało się. To było dla mnie przełomowe doświadczenie. Tak wielki, literacki projekt i doprowadzony do końca? Wydawało się to niemożliwe, a jednak się stało.

Książkę pisałem pod pseudonimem Robert Abram (wszystkim, którzy polubili profil mojego literackiego alter ego, serdecznie dziękuję za wsparcie, rady i sugestie. Dzięki, że byliście ze mną w tej początkowej fazie i liczę, że zostaniecie na dłużej, nawet mimo tego, że ostatecznie Robert zaginął, a książka ukaże się pod szyldem Izarowski). Wtedy jeszcze święcie wierzyłem, że jeśli przestanę z niego korzystać, nagle umiejętność klepnięcia plackiem przed monitorem i napisania sporej liczby słów każdego dnia, pryśnie jak bańka mydlana. Nie prysnęła.

Beta czytelnicy – dzięki!

W każdym razie Pogwar po odleżeniu swojego i moich autorskich poprawkach trafił do pierwszych beta czytelników. Było to mniej więcej w marcu 2018. W tym momencie dziękuję wszystkim, którzy zgłosili się na ochotnika do przeczytania publikacji. Z przyjemnością informuje was, że jako jedyni będzie posiadać tamtą wersję (i to z autografem Roberta). Dlaczego?

Cóż. Odbiór był różny. Jednym się podobało, innym nie. Czytelnicy zgłaszali przeróżne błędy, sugestie i pomysły odnośnie jej poprawy. Ja sam też dostrzegłem z czasem przeróżne błędy, które umknęły podczas pierwszego pisania.

Wydawnictwa

Pogwar wysłaliśmy do pięciu wydawnictw (9 marca)- Videograf, Prószyński, Czwarta strona, Zysk i Genius Creations.

Trzy nie odpowiedziały nic.

Zysk odpowiedział uprzejmie 20 czerwca, że nie są zainteresowani, ale życzą owocnej pracy. 🙂
Genius Creations na swojej stronie z propozycjami oceniło Pogwar, dając mu 6 na 9 punktów (niestety nie pamiętam ile czasu to zajęło, ale liczone w miesiącach). O jeden za mało, aby książka została wydana.

Jak teraz wygląda książka?

W ostateczności książka została podzielona na dwie części (a może nawet trzy – decyzja jeszcze nie zapadła) i zmieniona. O ile w pierwszej części owych modyfikacji pojawiło się niewiele (poprawiony/ dopisany wstęp, zmiana zakończenia, poprawienie lokalizacji i kontrola szczegółów czasowo/logistycznych itp.), o tyle druga część stała się czymś zupełnie odmiennym, a prace nad nią wciąż trwają, aby jej ostateczna forma była jak najlepsza.

Dlatego właśnie, nie chcąc trzymać w niepewności osób czekających na tę pozycję, z przyjemnością prezentuje pierwszą część debiutanckiej (bo napisanej jako pierwszej) powieści Pogwar.

Szczegóły

Tytuł: Izarowski: Pogwar – tom 1
Etapy projektu: Ukończona.
Gatunek projektu: Obyczajowa powieść grozy (dla dorosłych 18+)
Data premiery: pierwszy kwartał 2019

Wydawca: Alter Manes
Okładka: Darek Kocurek
Pierwsza redakcja: Monika Mikołajewicz

Oprawa: Miękka
Ilość stron: Ok. 250 (jeszcze nie robiliśmy składu)

Wydawcą książki stanie się Wydawnictwo Alter Manes, czyli nasza prywatna inicjatywa wydawnicza, która współrealizowała oba Horrory na Roztoczu.

Tags
Show More

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Hej. Chodzi Ci po głowie napisanie powieści? Rzuć okiem na mój darmowy kurs >>
Dołącz teraz