Spotkania i media

Pierwsze międzynarodowe Warsztaty Tworzenia Opowieści Niesamowitych dla studentów – PWSZ Zamość – 21.04.2015

21 kwietnia 2015 mieliśmy przyjemność odwiedzić Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Spotkaliśmy się tam z międzynarodową (Polsko – Ukraińską) grupą studentów i w takim przemiłym gronie tworzyliśmy scenariusze horrorów. Oczywiście spotkanie odbyło się w ramach Warsztatów Tworzenia Opowieści Niesamowitych z pogranicza grozy.

Po zapoznaniu studentów z programem Warsztatów i Horrorem na Roztoczu przeszliśmy do aktywnego tworzenia. W ramach zajęć powstało kilka przerażających i zaskakujących opowieści grozy. W porównaniu do poprzednich spotkań warsztatowych, podczas tego historie były bardziej krwawe i brutalne. Łączył je także wątek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Pojawiła się również jedna historia oparta o fakty… a to spowodowało, że tym bardziej wszystkim uczestnikom zjeżyły się włosy.

W opowieściach pojawili się psychopaci, nawiedzone cementownie, pętle czasowe, zagubione w innych wymiarach rodziny i dużo więcej. W trakcie warsztatów okazało się, że prawdziwa pasja do tworzenia opowieści niesamowitych jest potężniejsza niż ograniczenia językowe.

Zajęcia poprowadził Łukasz Kiełbasa, inicjator i współautor publikacji Horror na Roztoczu. Spotkanie doszło do skutku dzięki zaangażowaniu kilku osób. Na podziękowania zasłużyli Mateusz Sawczuk – redaktor naczelny gazety Skafander, dr Andrzej Kowalczyk, studenci którzy odważyli się wziąć udział w Warsztatach z kołem medioznawczym na czele oraz kanclerz uczelni PWSZ Jerzy Korniluk. Dziękujemy za zaufanie.

Wierzymy całymi, przepełnionymi mrokiem sercami, że to spotkanie na zamojskiej uczelni okaże się początkiem owocnej współpracy w ramach której powołamy do życia kolejny projekt. Jednocześnie zapraszamy na stronę dotyczącą Warsztatów po więcej informacji o możliwości zorganizowania podobnych spotkań.
Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres mailowy: horrornaroztoczu@gmail.com
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie i współtworzenie nowego nurtu literacko-warsztatowego.

Show More

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button